Samoobsługowy alkomat dostępny w płońskiej komendzie

Temat dnia, Wiadomości

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku zyskała samoobsługowy alkomat. Każdy, gdy nie jest pewny czy może już wsiąść za kierownicę, może przyjść do KPP i sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Komendę Wojewódzką zs. w Radomiu.

 

Płońska komenda zyskała samoobsługowy alkomat. Sprzęt został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu i przekazany do KPP. Urządzenie zamontowane jest w ogólnodostępnej części budynku – poczekalni, tuż przy pomieszczeniu dyżurnego. Jego obsługa jest bardzo prosta. Tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi, ale też samo urządzenie, krok po kroku, instruuje osobę z niego korzystającą, jak przeprowadzić badanie. Przy badaniu należy korzystać z jednorazowych słomek, które znajdują się przy alkomacie. Na wyświetlaczu pojawia się wynik – wskazanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzy określone w promilach.

 Samoobsługowy alkomat ma zachęcić do badań kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę swojego pojazdu. Sprzęt udostępniony jest mieszkańcom całodobowo, a badanie jest bezpłatne i nie wymaga udziału w nim policjanta.

Fot KPP Płońsk

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco