Brązowe medale dla Matsogi

1
90

Młodzi zawodnicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów wzięli udział w turnieju inaugurującym sezon krajowy w najbardziej prestiżowej federacji Taekwon-do ITF. W Nowej Rudzie brązowy medal wywalczyła Karolina Królikowska. Jej koledzy z drużyny również zdobyli kilka cennych krążków.

Walcząca w dywizji czarnych pasów młodziutka Ciechanowianka (15 lat) po minimalnej porażce z reprezentantką RAT Radzyń Podlaski Świć Karoliną i pokonaniu w repasażach  dwóch rywalek w decydującym o brązowym medalu pojedynku, wyraźnie pokonała doświadczoną zawodniczkę Ciarkowską Martynę również z Radzynia Podlaskiego.

Na wyróżnienie oprócz Karoliny, zasługuje również Kornel Korzybski ( 19 lat), który kontynuuje dobra passę zapoczątkowaną na Łotwie, gdzie zdobył złoty medal. Tym razem specjalizujący się w konkurencji układów formalnych zawodnik Matsogi, po pokonaniu trzech rywali, doszedł aż do finału Pucharu Polski Seniorów dywizji kolorowych pasów, gdzie uległ Michałowi Jano ze Sparty Głubczyce.

Dwa brązowe medale przypadły w udziale kolejnym juniorom Jakubowi Królikowskiemu ( 17 lat) oraz Patrykowi Załęskiemu ( 15 lat), którzy stanęli na najniższym stopniu podium w walkach do 56 kg dywizji kolorowych pasów.

W noworudzkim Pucharze w drużynie Matsogi startowali również: Karolina Martynowycz, Daniel Prusiński, Jakub Marczak i Tymoteusz Długozima.

W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało ponad 282 zawodników.