Debiutancki występ taekwondzisty. Rośnie nowa gwiazda?

Sport, Sporty walki

Wygrał cztery walki i zdobył brązowy medal. Młodziutki Patryk Załęski, zawodnik LKS Matsogi Ciechanów stanął na podium podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie Słupiec Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Podopieczny trenera Michał Korzybskiego będąc najmłodszym zawodnikiem wśród 27 zawodników ( 14-16 lat) startujących w kategorii 52 kg., w pięknym stylu przebrnął przez pierwsze dwie walki eliminacyjne pokonując kolejno Krzysztofa Półkę z KKSW Lubin oraz Krystiana Wołynia z So San Białystok. W następnym pojedynku po dramatycznej dogrywce zwyciężył z Jakubem Filozofem z WSKT Wrocław. W pojedynku półfinałowym niestety nie dał rady Maksymilianowi Sonikowi z KAT Kraków, za to w kolejnym pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał jednogłośnie Jakuba Duszyńskiego z Bastionu Nowy Dwór Mazowiecki.

W noworudzkich zawodach wystartowali również Karolina Królikowska, Łukasz Adamiak i Daniel Prusiński, Tymoteusz Długozima i Jakub Sarnowski. Młodzi wojownicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do bardzo dzielnie poczynali sobie na matach wygrywając w sumie 8 pojedynków i zdobywając 15 punktów  w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W zawodach  wystartowało 274 zawodników z 54 klubów.