Policyjna rywalizacja na boisku. Kto okazał się najlepszy?

0
214

16 lutego w Ciechanowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Zwycięzcą turnieju została drużyna z KPP w Pułtusku. 

Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W związku z 100. rocznicą powstania Polskiej Policji Państwowej, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie wspólnie z Zarządem Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów zorganizowali Halowy Turniej Piłki Nożnej. 

Drużyny z komend powiatowych w Ciechanowie, Mławie, Żurominie, Płońsku, Przasnyszu, Pułtusku i komendy miejskiej w Ostrołęce oraz drużyna z Urzędu Miasta w Ciechanowie, walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. 

Turniej został rozegrany na hali sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie. O godz. 9:45 Turniej otworzył komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski wraz z wicestarostą ciechanowskim Sławomirem Kęsikiem. Podczas uroczystego otwarcia obecny był również Rafał Panfil z PWSZ w Ciechanowie. 

Turniej został rozegrany w dwóch grupach. Pierwszy mecz rozpoczął się o godz. 10:00. Każdy trwał 12 minut bez przerwy w grze. Na początku zostało rozegranych 12 meczów, następnie zostały rozegrane dwa mecze w półfinałach. Drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Mławie, Żurominie i Płońsku walczyły o wejście do finału Turnieju. 
Walka o V miejsce rozegrała się pomiędzy drużyną z KPP w Ciechanowie a drużyną z UM w Ciechanowie. Ostatecznie w rzutach karnych wygrała drużyna z policji. Tym samym UM uplasował się na VI miejscu. O III miejsce mecz rozegrały drużyny z KPP w Mławie i z KPP w Płońsku. O I miejsce walczyły drużyny z KPP w Pułtusku i KPP w Żurominie. 
Rozgrywki zakończyły się następująco: 

I miejsce – KPP w Pułtusku
II miejsce – KPP w Żurominie
III miejsce – KPP w Mławie

IV miejsce- KPP w Płońsku
V miejsce – KPP w  Ciechanowie
VI miejsce- UM w Ciechanowie
VII miejsce- KMP w Ostrołęce
VIII miejsce – KPP w Przasnyszu

Najlepszym zawodnikiem Turnieju została: Sylwia Lubińska z KPP w Ciechanowie
Najlepszym Strzelcem Turnieju został: Maciej Watkowski z KPP w Żurominie
Najlepszym Bramkarzem Turnieju został : Kamil Nowicki z KPP w Mławie

Współorganizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Urząd Miasta w Ciechanowie, PWSZ w Ciechanowie oraz WORD w Ciechanowie.

fot. KPP Ciechanów

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię