niedziela, 24 października 2021
GłównaSportUdany start Matsogi w Nowym Dworze Mazowieckim

Udany start Matsogi w Nowym Dworze Mazowieckim

-

Dwudziestu pięciu zawodników z LKS Matsogi Ciechanów zaprezentowało się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów,  które odbyły się w hali NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim. Nowodworskie zawody  były jednocześnie II eliminacją  do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych.

W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików( 11-13 lat) wystartowało 15 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadły dziewczęta zdobywając medale w konkurencjach technicznych.

- R E K L A M A -"))

W konkurencji technik specjalnych w której wystartowało aż 47 zawodniczek srebrny medal wywalczyła Maria Krupińska, a brązowy Aleksandra Nałęcz. W układach formalnych 7-6 kup brązowy medal przypadł w udziale Wiktorii Mroczek.

Jedyny medal wśród chłopców wywalczył Kacper Gadomski w układach formalnych powyżej 5 kup zdobywając brązowy medal. Pozostałym zawodnikom jak i większości z 83 chłopców startujących w sobotnich zawodach nie udało się zdobyć medalu.

Srebrne medale zdobyli:

 • Maria Krupińska – techniki specjalne

Brązowe medale zdobyli:

 • Aleksandra Nałęcz – techniki specjalne
 • Wiktoria Mroczek – układy formalne 7-6 kup
 • Kacper Gadomski – układy formalne powyżej 5 kup

Wśród Juniorów młodszych ( 14-16 lat) najlepiej zaprezentował się Łukasz Adamiak, który w walce finałowej kat. wagowej powyżej 70 kg pokonał Kamila Sobieckiego z Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do.

Złote medale zdobyli:

 • Łukasz Adamiak – walki powyżej 70 kg

Srebrne medale zdobyli:

 • Jakub Sarnowski – walki do 64 kg
 • Karolina Królikowska – walki do 50 kg
 • Łukasz Adamiak – techniki specjalne

Brązowe medale zdobyli:

 • Łukasz Adamiak – techniki specjalne
 • Tymoteusz Długozima – układy formalne 6-2 kup
 • Karolina Królikowska – techniki specjalne

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 18-20 maja w Nowej Rudzie wywalczyli następujący zawodnicy: Karolina Królikowska, Łukasz Adamiak, Daniel Prusiński oraz Jakub Sarnowski. Zabrakło sportowego szczęścia Jakubowi Marczakowi, który w dodatkowym  decydującym o kwalifikacji do Mistrzostw Polski pojedynku w wadze 58 kg przy ogłuszającym dopingu całej drużyny Matsogi minimalnie przegrał z Michałem Toczołowskim  z TAEWO Warszawa.

Wśród Juniorów( 17-18 lat) ciechanowscy zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

Złote medale zdobyli:

 • Karolina Martynowycz – walki do 50 kg
 • Karolina Martynowycz – techniki specjalne
 • Jakub Królikowski – walki do 50 kg

Srebrne medale zdobyli:

 • Jakub Królikowski– układy formalne stopni uczniowskich 5-1 kup

Zarówno Karolina Martynowycz jak i Jakub Królikowski wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 11-12 maja w Kłobucku.

W nowodworskim turnieju wystartowało 180 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

1 komentarz

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A