WSKOCZ NA ROWER Z KOLARSKIM MISTRZEM POLSKI – Cisowianka Mazovia MTB Marathon już w niedzielę!

0
171

4 różne trasy o różnym stopniu trudności, darmowe zawody dla przedszkolaków z Rybką MiniMini i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Ciechanowa – to wszystko przygotował wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana wraz z Prezydentem Ciechanowa. Razem zapraszają w niedzielę 16 czerwca na Cisowianka Mazovia MTB Marathon. 

Po zakończeniu swojej pięknej sportowej kariery Cezary Zamana postanowił rozpowszechniać wśród Polaków jazdę na rowerze. Mając przejechane osiemset tysięcy kilometrów i starty w wielu prestiżowych wyścigach, ten kolarz jak nikt inny zna zalety płynące z aktywności fizycznej. Do jazdy zachęca już od 15 lat, organizując cenione w całym kraju maratony MTB. Do Ciechanowa zawita wraz ze swoim zespołem w czerwcową niedzielę. Jakie atrakcje szykuje?

Rybka MiniMini czeka na przedszkolaków

Cezary Zamana zaprasza wszystkie maluchy do startu w darmowych zawodach, które w Ciechanowie zorganizuje słynna z telewizji Rybka MiniMini. Codziennie na ekranach telewizorów oglądają ją dziesiątki tysięcy dzieciaków. 16 czerwca będzie można spotkać się z nią osobiście i przejechać przygotowaną przez nią trasę. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy dyplom.

Młodzieżowa rywalizacja

Dla nieco starszych zawodników Cezary Zamana przygotował sześciokilometrową trasę Hobby. „To znakomita okazja, by zakosztować prawdziwej rywalizacji i zrobić pierwsze kroki w świecie zawodów MTB” – przekonuje dyrektor sportowy Mazovii. Jednocześnie zapewnia, że czekająca na młodzież trasa jest w pełni bezpieczna. Młodych zawodników dopingować będą nie tylko rodzice oraz najbliżsi, ale także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

Zróżnicowane wyzwania

A co czeka dorosłych, którzy 16 czerwca zameldują się na Błoniach Zamkowych? Najbardziej wprawieni zawodnicy docenią moc sportowych atrakcji i cały wachlarz wyzwań czyhających na dystansie ½ Pro (42 kilometry) oraz Pro (58 kilometrów). To tam będzie trzeba wykazać się największą wytrzymałością, siłą w nogach i odpowiednią strategią w głowie. Kolarski zmysł Cezarego Zamany i jego sportowe doświadczenie wywiezione z zawodowego peletonu pozwoliły mu na przygotowanie tras, które na długo zapadają w pamięć. Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental.

Mniej doświadczeni zawodnicy, preferujący rekreację nad twardą, sportową rywalizację poczują się jak w siódmym niebie, pokonując dystans Fit (23 kilometry). „Jestem przekonany, że trasa ta spodoba się zwłaszcza paniom oraz starszym mieszkańcom Ciechanowa, na których udział w niedzielnym maratonie także liczę” – deklaruje Cezary Zamana.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, peleton na dystans Fit wyruszy odpowiednio wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

Zaplecze na mistrzowskim poziomie

Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.

O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami od Nutrend, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Silna motywacja

O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Ciechanowa (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.

Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.

Maraton w Ciechanowie będzie także kolejną, trzecią już potyczką w ramach Continental MTB Mazowsze.

Mocna drużyna

Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Ciechanowie jest Urząd Miasta Ciechanowa oraz T4B Bike Team. Prezydent Miasta Ciechanowa objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Partnerem imprezy jest Nadleśnictwo Ciechanów.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

 

CEZARY ZAMANA

Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.

Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).

Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

 

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

 

CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: zielone tereny u zbiegu ul. Zamkowej i Parkowej w Ciechanowie

Sobota 15 czerwca

 • 15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 16 czerwca

 • 8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
 • 9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
 • 10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
 • 10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
 • 10.30 – start dystansu Hobby
 • 11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
 • 11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
 • 11.40 – start dystansu Fit
 • 11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
 • 12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
 • 12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
 • 13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
 • 14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
 • 15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
 • 16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

 • 10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
 • 12.05 – odprawa techniczna
 • 12.10 – start zawodów według kategorii
 • 13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
 • 12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

 

Fot./Inf. Organizator

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię