Złote medale Matsogi na Łotwie

0
224

Bardzo dobrze spisała się 20 osobowa ekipa klubu Taekwon-do z nad Łydyni LKS Matsogi Ciechanów w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zdobywając oprócz przysłowiowego „worka medali”, kolejne ważne w sportach walki niezwykle cenne doświadczenie, które niebawem powinno zaprocentować podczas kolejnych startów – krajowych i międzynarodowych.

W tym roku na Łotwie startowała rekordowa liczba ponad 400 zawodników z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Afganistanu oraz Polski. Turniej z roku na rok jest lepiej obsadzony i coraz bardziej wymagający.

W młodszych kategoriach wiekowych (dzieci 11-12 lat) najlepiej poradziła sobie Nikola Chumięcka, która zdobyła aż pięć złotych medali wygrywając wszystkie konkurencje w swojej kategorii wiekowej.

Na wyróżnienie wśród kadetów zasługuje Patryk Załęski, który zwyciężył w konkurencji układów formalnych oraz walk do 54 kg i Filip Nowak, który również zwyciężył w konkurencji układów formalnych oraz walkach do 60 kg.

Wśród juniorów najlepiej wypadła Maria Krupińska która zdobyła dwa złote medale w konkurencji układów formalnych oraz technik specjalnych a także Jakub Marczak, który zdobył dwa srebrne medale w konkurencji układów formalnych oraz walkach do 64 kg.

Natomiast wśród seniorów Karolina Martynowycz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych, a w walkach zdobyła srebro. Bardzo dobrze spisał się Kornel Korzybski, który zwyciężył w układach formalnych stopni 2-1 kup.

Dzięki bardzo dobrym wynikom zawodników w klasyfikacji klubowej LKS Matsogi Ciechanów zajął 2 miejsce przegrywając nieznacznie z białoruskim klubem Kaskad z Mińska.

Jak informuje trener Michał Korzybski- przed zawodnikami już niebawem niezwykle trudny start i sprawdzian możliwości – Puchar Polski. Startują  w nim najlepsi z najlepszych w Polsce.
Turniej będący bezpośrednią kwalifikacją do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Inzell ( Niemcy) odbędzie się w Nowej Rudzie-Słupiec w terminie 1-3 marca.

fot. LKS Matsogi

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię