Spotkanie autorskie w miejskiej Bibliotece

Kultura

Gościem będzie Katarzyna Enerlich

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Katarzyna Enerlich. Spotkanie odbędzie się 1️7 września 2020 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali przy Placu Piłsudskiego 1 (Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych).

Katarzyna Enerlich – pisarka, nauczycielka jogi, zielarka, pasjonatka naturalnych kosmetyków. Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, „Gazetą Współczesną”, „Gazetą Olsztyńską”, „Dziennikiem Pojezierza”.

Jest autorką kilkunastu książek: Czas w dom zaklęty, Kwiat Diabelskiej Góry, Oplątani Mazurami, Kiedyś przy Błękitnym Księżycu, Czarodziejka Jezior, Rzeka ludzi osobnych, Prowincja pełna marzeń, Prowincja pełna gwiazd, Prowincja pełna słońca, Prowincja pełna smaków, Prowincja pełna czarów, Prowincja pełna szeptów, Prowincja pełna snów, Prowincja pełna złudzeń, Pod słońcem prowincji, Zapiski z prostego życia, Potrawy z ziemi i pór roku, Akuszerka z Sensburga, Ziele Marianny oraz współautorką czterech antologii poetyckich: Próg, Za progiem, Tutaj się ze sobą mijamy, Harmonia dusz.

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco