Strajk nauczycieli. ZNP przesuwa termin

Wiadomości

Zaplanowany na 15 października strajk włoski nauczycieli decyzją ZNP został przesunięty o tydzień. Protest wystartuje 22 października. Czy ciechanowscy nauczyciele wezmą w nim udział?

–  We wtorek zaczęliśmy  akcję informacyjną o celach, istocie, a przede wszystkim technice wykonywania protestu włoskiego – poinformował PAP prezes ZNP Sławomir Broniarz. Tydzień później, 22 października Zarząd Główny ZNP zajmie się stroną formalną protestu przyjmując uchwałę w tej sprawie.
Prezes ZNP wyjaśnił, że uchwała Zarządu Głównego jest potrzebna, by rozwiać obawy nauczycieli o ewentualne sankcje za udział w akcji protestacyjnej i nadać jej ramy formalne.

Strajk nie jest obowiązkowy ale jak się okazuje w  Ciechanowie anonimową ankietę wypełniło 560 nauczycieli , a blisko 70 procent z nich opowiedziało się za protestem. Nieco ponad połowa z nich, jako preferowaną formę protestu, wskazała właśnie strajk włoski. Za wcześnie jednak, by mówić, które placówki przyłączą się do akcji.

Przypomnijmy, że w czasie protestu włoskiego pracownicy oświaty będą wykonywali tylko ustawowe zajęcia – co oznacza brak organizowanych konkursów, wyjść z uczniami czy zajęć nadprogramowych. Wszystko to po to, by pokazać ogrom nadprogramowych prac, jaką nauczyciele wykonują na co dzień, za którą nie otrzymują wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco