Przeważyła zabójcza ilość ciosów
Na 52 KSW Kołecki znokautował Janikowskiego zabójczą ilością ciosów. Szymon Kołecki (8-1, 8 KO) odniósł ósme zwycięstwo i jednocześnie ósme przed czasem! Na KSW 52 w drugiej rundzie serią ciosów znokautował Damiana Janikowskiego (4-3, 3 KO, 1 SUB).
W drugiej walce wieczoru po raz pierwszy w historii organizacji KSW doszło do starcia dwóch medalistów olimpijskich. Były judoka i brązowy medalista w judo z Londynu Damian Janikowski stanął naprzeciwko byłego ciężarowca, złotego medalisty z Sydney, Szymona Kołeckiego. Obaj zaczęli bardzo ostro i zdecydowanie. Przy jednej z pierwszych wymian Janikowski trafił mocno Kołeckiego i przejął inicjatywę w klatce. Wkrótce jednak walka ponownie się wyrównała. Panowie mieli coraz mniej sił, ale wykazali się ogromną determinacją, która doprowadziła ich do drugiej rundy. W tej odsłonie walki to Kołecki zachował zdecydowanie więcej sił, zaczął trafiać Janikowskiego potężnymi ciosami, po których sędzia zdecydował o przerwaniu walki. Wynik: Szymon Kołecki pokonał Damiana Janikowskiego przez TKO 3:03, runda 2.
https://www.facebook.com/konfrontacja/videos/738398046672903/?v=738398046672903
Info. KSW
Fot. Przegląd Sportowy
Video. FB/Watch