Twoja Krew Moje Życie

Temat dnia, Wiadomości

Blisko 13 litrów krwi zebrali łącznie uczestnicy akcji Honorowego Oddawania Krwi, którą 3 września przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi.

Specjalny autobus już o godz. 9 zaparkował na placu przy komendzie policji. Do akcji Honorowego Oddawania Krwi zgłosiły się 33 osoby, po weryfikacji krew oddało 28 osób co pozwoliło na zebranie 12,6 litrów krwi. W akcji wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, mieszkańcy pow. ciechanowskiego oraz uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Ciechanowie.

Wspólna akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, łączymy siły ze wszystkimi mieszkańcami Ciechanowa oraz powiatu aby podzielić się krwią z tymi, którzy jej bardziej potrzebują. Krew bardzo często przeznaczona jest do ratowania życia ofiar wypadków drogowych dlatego możliwość oddania krwi ma dla nas ogromne znaczenie.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom oraz zespołowi pielęgniarek i doktor z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dzięki, którym ta krew mogła zostać oddana i zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych akcjach.

Autor: kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco