Ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Temat dnia, Wiadomości

Policjanci WSPol w czasie wolnym ujęli nietrzeźwego kierowcę ciężarówki

Udowodnili, że policjantem jest się zawsze, w każdym miejscu i o każdej porze. Dwaj policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zatrzymali kierowcę ciężarówki, który prowadził swój pojazd będąc w stanie nietrzeźwości.

W środę dyżurny ciechanowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Mławy jedzie samochód ciężarowy, którego tor jazdy może wskazywać, że kierujący nim jest nietrzeźwy. Informację tą przekazało dwóch funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – podinsp. Arkadiusz Tomaszek oraz nadkom. Marek Żukiewicz, którzy przejeżdżając przez teren Ciechanowa zauważyli niebezpieczną jazdę ciężarówki. Jadąc za nim, cały czas przekazywali informacje do dyżurnego.

Siedzący za kierownicą pojazdu ciężarowego mężczyzna zatrzymał się na jednej ze stacji paliw. Policjanci WSPol podeszli do kierowcy pojazdu ciężarowego i nie pozwolili mu na dalszą jazdę. Przypuszczenia funkcjonariuszy o nietrzeźwym kierowcy potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 38-latka niemal promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco