Ulewne deszcze w powiecie ciechanowskim

Temat dnia, Wiadomości

W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu jakie przeszły przez powiat ciechanowski jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały trzykrotnie.

O godz. 15:47 straż pożarna otrzymała informację o zalanej drodze gminnej w m. Gumowo. Na miejscu strażacy zastali wodę spływającą z pól uprawnych, która zagrażała zalaniem pobliskich budynków mieszkalnych. Działania straży pożarnej polegały na ukierunkowaniu płynącej wody do wiejskiego stawu. Dodatkowo strażacy udrożnili ręcznie przepust wodny przy drodze gminnej, który był zaczopowany gałęziami. Usprawniło to przepływ wody w kierunku stawu. Gdy woda z pól spłynęła, działania zakończono. W działaniach trwających 51min udział 2 zastępy straży pożarnej.

O godz. 16:56 straż interweniowała w sprawie  zalanej drogi gminnej w m. Rydzewo. Na miejscu strażacy zastali rozlewisko wody o wymiarach 20x8m na drodze gminnej. W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpozarowej woda zaczęła przelewać się z drogi przez próg wjazdowy na prywatnej posesji, co stwarzało zagrożenie zalaniem klatek ze zwierzętami hodowcy psów. Działania straży pożarnej polegały na obniżeniu poziomu wody w rozlewisku przez wypompowanie wody motopompą pływającą. Wodę kierowano na pobliskie nieużytki. W działaniach trwających 57 min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

O godz. 17:38 otrzymali informację o zalanej piwnicy w m. Modła. Na miejscu strażacy zastali zalaną piwnicę w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania strażaków polegały na sprawieniu motopompy szlamowej, którą wykorzystano do wypompowania wody na drogę. W działaniach trwających 42min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Fot. KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco