Uważajmy na oszustów

Temat dnia, Wiadomości

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i czujność nadal oszuści wyciągają nasze oszczędności. Mieszkanka Ciechanowa przelała swoje oszczędności na konto oszusta, podszywającego się pod policjanta.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 65 – letnia kobieta informując że na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział pokrzywdzonej że na jej rachunek bankowy włamał się haker i może ona stracić wszystkie pieniądze. W rozmowie telefonicznej oszust namówił kobietę do podania numeru konta, loginu i hasła do konta internetowego. Ponadto pokrzywdzona udała się do swojego banku i za namową rozmówcy przelała swoje oszczędności na rachunek oszusta. W ten sposób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci cały czas apelują aby nikomu nie udostępniać swoich danych ani danych do kont bankowych, nigdy policjanci nie dzwonią i nie proszą o pieniądze, nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie akcjach. W takich sytuacjach powinna zapalić się „czerwona lampka” i powinniśmy zwiększyć naszą czujność.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco