Weekend na drogach powiatu ciechanowskiego

Temat dnia, Wiadomości

Bezpieczeństwo na naszych drogach to priorytet ciechanowskiej Komendy Policji. Codziennie funkcjonariusze pełniący służbę eliminują uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do przepisów i za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych.

W miniony piątek w miejscowości Nieradowo policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej pojazd marki Honda. Kierowca tego auta posiadał aż trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami. Za złamanie zakazu sądowego zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Osiek Aleksandrowo, gdzie kierujący VW Caddy jadąc w kierunku Pułtuska stracił panowanie nad pojazdem, zjechał ze swojego pasa drogi wprost na jadący z naprzeciwka pojazd marki Opel Corsa. Kierująca tym autem chcąc uniknąć zderzenia zaczęła zjeżdżać na prawe pobocze drogi. Mimo to nie uniknęła zderzenia. Pojazd VW Caddy uderzył przodem w lewy bok Corsy co z kolei skutkowało tym że opel uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji.  Kierujący VW 35 – letni mieszkaniec Szczecina oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Mazowieckiej Grupy Speed zatrzymali prawo jazdy kierowcy Volkswagena, który w miejscowości Gumowo przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Kilka godzin później to samo spotkało kierowcę Seata, który przez miejscowość Chruszczewo jechał z prędkością 107km/h.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco