GłównaWiadomościBędą przywracać posterunki, ale nie wszędzie

Będą przywracać posterunki, ale nie wszędzie

-

Niemal 7 lat temu z mapy wielu powiatów zniknęła część policyjnych posterunków zlokalizowanych na wsi. Tak było też w powiecie mławskim. Zlikwidowano wówczas posterunek w Turzy Małej, który „obsługiwał” mieszkańców dwóch gmin: Wiśniewo i Lipowiec Kościelny.

– Posterunek nie wróci, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Powiat mławski był jednym z niewielu, w którym zlikwidowano tylko jeden posterunek i to taki  który znajdował się w niewielkiej odległości od komendy. W tej chwili praca dzielnicowych jest naprawdę bardzo dobrze zorganizowana. Dyżurują oni w każdej z gmin i mieszkańcy nie mają żadnego problemu by się z nimi skontaktować – wyjaśnia Anna Pawłowska, rzeczniczka KPP w Mławie.

W powiecie ciechanowskim najprawdopodobniej jeszcze w tym roku znowu zaczną działać cztery zlikwidowane wcześniej posterunki – w Ojrzeniu, Sońsku, Opinogórze i Regiminie.

– Trwają prace związane z  odbudową struktury posterunków, jest w to zaangażowanych wiele osób. Posterunki mają szansę na powrót jeśli samorządy tych gmin użyczą nam lokale, oczywiście potem ich utrzymanie będzie już leżało po stronie budżetu Policji. mogę powiedzieć, że jesteśmy już po wstępnych rozmowach i wszyscy włodarze gmin podchodzą do tego pomysłu z wielkim entuzjazmem i są na „tak”. Nam także bardzo zależy na przywróceniu posterunków, bo teraz jesteśmy jednak ograniczeni w sensie ścisłego kontaktu z mieszkańcami tych gmin – wyjaśnia Grzegorz Grabowski, komendant powiatowy policji w Ciechanowie.

- R E K L A M A -"))

Obecnie we wszystkich gminach powiatu ciechanowskiego, w których zlikwidowano posterunki dyżurują dzielnicowi, ale robią to tylko raz w tygodniu.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

2 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A