Główna Wiadomości Region "O asfalcie już nawet nie marzymy". Gminne drogi pełne błota

„O asfalcie już nawet nie marzymy”. Gminne drogi pełne błota

-

Gmina Sońsk. Po zimie przychodzi wiosna… a w zasadzie jeszcze przedwiośnie. A wraz z nim roztopy i problemy. Jak donoszą nasi czytelnicy – od lat te same.

Mieszkańcy skarżą się na zły stan dróg na terenie gminy. Podkreślają, że problem jest szczególnie wiosną, kiedy ze swoich posesji nie mogą wyjechać na drogę samochodem osobowym, jedynie ciągnikiem lub samochodem terenowym. Tak jest m.in. w Bądkowie, Gąsocinie, Sarnowej Górze czy Koźniewie –  informują czytelnicy. Od kilku dni dokumentują swoją bezradność, robiąc zdjęcia „problematycznym” drogom gruntowym i wstawiając je na portale społecznościowe.

- R E K L A M A -"))

– W Bądkowie położony jest mój rodzinny dom. Mam wrażenie, że władze gminy, przedstawiciele lokalni w gminie, nie chcą żebym dotarł do swojego domu. Od jakiegoś roku, przed swoim powrotem muszę wcześniej dopytywać się swojego brata o to, czy droga jest przejezdna i czy tym razem dotrę – czytamy wypowiedź jednego z mieszkańców umieszczoną pod zdjęciem.
– Mieszkańcy już nawet nie marzą o asfalcie. Wystarczy dobra droga żwirowa, należycie konserwowana, wyrównywana przez sprzęt i operatora o odpowiednich kwalifikacjach. Obecna konserwacja tej drogi miała wymiar jedynie awaryjny tzn. mieszkańcy krzyczą, to władze gminy kierują sprzęt. Tylko, że te naprawy niestety odbiegały od sztuki budowlanej i miały jedynie doraźny skutek – zauważa autor zdjęcia.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wójt gminy Sońsk, Marzenę Ślubowską.
– Nie tylko naszej gminy dotyczy ten problem. Nie mamy na to dużego wpływu. Po naszych drogach jeździ ciężki sprzęt rolniczy, duże traktory, ciężarówki z mlekiem – tłumaczy wójt.
– Do tego niesprzyjające warunki pogodowe jakie panują i jakie panowały np. jesienią ubiegłego roku. Wszystko to powoduje, że drogi się „sypią”. Każdy asfalt jest uszkodzony. Staramy się pomóc naszym mieszkańcom. W newralgicznych miejscach posypujemy drogi gruzobetonem. Zima ma jeszcze powrócić, więc musimy działać ostrożnie. Pewnych sytuacji nie przeskoczymy. Teraz pieniądze byłyby wyrzucone w błoto. Ludziom trudno jest to zrozumieć. Ja jako gospodarz gminy mogę prosić tylko o wyrozumiałość – dodaje nasza rozmówczyni.

Poniżej zdjęcia zrobione i udostępnione przez mieszkańców gminy

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

4 komentarze

  1. Niemniej podziwiam poziom ignorancji Pani Wójt, która twierdzi, iż przyczyną złego stanu dróg wiejskich jest to, iż są uwaga…. użytkowane przez sprzęt rolniczy, traktory, ciężarówki z mlekiem. No tak, bo chyba po tych drogach powinno się jedynie spacerować i uprawiać turystykę rowerową. Może ktoś po chłopsku, kto się Pani Wójt nie obawia wytłumaczy jej, w sposób zrozumiały, iż przyczynę złego stanu dróg jest nie ich użytkowanie, a brak konserwacji, natomiast warunki atmosferyczne po prostu ujawniły zaniedbania jakich się dopuszczono. Czy Ty dla mnie się to wydaje tak proste?

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A