GłównaWiadomościBył wojewodą ciechanowskim. Dzisiaj został ministrem

Był wojewodą ciechanowskim. Dzisiaj został ministrem

-

Henryk Kowalczyk został powołany dzisiaj (9 stycznia) przez premiera Mateusza Morawieckiego na ministra środowiska. Był ostatnim wojewodą ciechanowskim przed reformą administracyjną w 1998 roku.

Urodził się 15 lipca 1956 r. w Żabiance. Poseł na Sejm V, VI, VII, VIII kadencji. W latach 1979-1990 pracował jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie (powiat pułtuski). Pełnił funkcję wójta gminy Winnica (powiat pułtuski) w latach 1990-1998 i 1999-2005. Od 19 lutego do 31 grudnia 1998 roku zajmował stanowisko wojewody ciechanowskiego. W latach 1999–2002 zasiadał w sejmiku mazowieckim (wybrany został z listy Akcji Wyborczej Solidarność).
Należy do Akcji Katolickiej diecezji płockiej oraz Ruchu Światło-Życie. W latach 1992-2003 należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

- R E K L A M A -"))

W gabinecie Beaty Szydło pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Następca Jana Szyszki jest żonaty, ma czwórkę dzieci i sześcioro wnucząt.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A