GłównaWiadomościCały świat walczy o tego dwulatka

Cały świat walczy o tego dwulatka

-

Tą sprawą od wtorku żyją internauci na całym świecie. Tego dnia brytyjscy lekarze, zgodnie z wyrokiem sądu, odłączyli od aparatury podtrzymującej życie dwuletniego Alfiego Evansa. Z tą decyzją nie zgadzają się rodzice dziecka, którzy chcą go przewieźć do Włoch – medycy ze szpitala watykańskiego, na prośbę papieża Franciszka zadeklarowali walkę o jego życie.

Chłopiec urodził się z poważnym uszkodzeniem mózgu. Według lekarzy nie mógł samodzielnie oddychać i przy życiu utrzymywała go aparatura. Rodzice nie zgadzają się jego odłączenie, dlatego szpital wystąpił o to z wnioskiem do sądu. Ten zgodę wydał, orzekając, że po szczegółowych badaniach stwierdzono, że mózg dziecka jest zniszczony i nie ma szans na uratowanie jego życia.
Mimo że od odłączenia Alfiego minęło pond 36 godzin, dwulatek żyje i samodzielnie oddycha, jest jednak coraz słabszy. W trybie nadzwyczajnym przyznano mu obywatelstwo Włoch, żeby mógł być tam leczony, ale brytyjski sąd nie wyraził zgody na ponowne podłączenie chłopca do aparatury podtrzymującej życie, co wyklucza jego podróż.

- R E K L A M A -"))

„Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego dzielne ciałko po raz kolejny dowiodło, że cud życia może być silniejszy od śmierci. Być może potrzeba jedynie dobrej woli po stronie osób decyzyjnych. Alfie, modlimy się za Ciebie i o Twoje wyzdrowienie” – napisał dzisiaj na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Głosów wsparcia również z Polski jest wiele więcej. W sprawę zaangażował się m.in Wojciech Cejrowski, dziennikarz i podróżnik, który na bieżąco relacjonują ją na swoich mediach społecznościowych.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A