GłównaWiadomościCel mają jeden - nakarmić tych, których nie widać

Cel mają jeden – nakarmić tych, których nie widać

-

Pragną na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby potrzebujących. Chcą także zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób zagrożonych niedożywieniem i ubóstwem. Bank Żywności w Ciechanowie, bo o nim mowa, dwa razy w roku, od kilkunastu lat zachęca klientów sklepów do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku rusza Ciechanowska Wielkanocna Zbiórka Żywności

W najbliższy piątek i sobotę, 16 i 17 marca, w jedenastu punktach spotkać będzie można wolontariuszy. Sklepy, w których prowadzone będą zbiórki to: Biedronka (ul. 17 Stycznia, Armii Krajowej, Sienkiewicza, Tatarska), Carrefour (Armii Krajowej), Kaufland (Armii Krajowej), Gram Market (ul. Narutowicza i Pułtuska), Elbit przy Farze (ul. Ściegiennego), Galeria Mrówka (ul. Niechodzka) i Lidl (ul. Sienkiewicza). Rok temu, w samych sklepach, zebrano w sumie 4,5 ton różnorodnych produktów spożywczych.

– Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Mieszkańcy Północnego Mazowsza już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, w której przekazali 15676,75 kilogramów żywności, która trafiła do 20 organizacji charytatywnych. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 3,5 tysiącom osób – mówi prezes Banku Żywności w Ciechanowie Dorota Jezierska.

- R E K L A M A -"))

Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, następnie będzie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się w ponad 300 miastach Polski. Weźmie w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy w ponad 2 tysiącach sklepów będą zachęcać do dzielenia się żywnością.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A