GłównaWiadomościMiasto doczeka się muzeum historycznego? Istnieje taka możliwość!

Miasto doczeka się muzeum historycznego? Istnieje taka możliwość!

-

Budynek, w którym znajdowała się siedziba UB ma szansę na przekształcenie go w muzeum. Instytut Pamięci Narodowej popiera przedsięwzięcie.

Jak informują członkowie Społecznego Komitetu „Niepodległy Ciechanów 100”, którzy wyszli z taką propozycją, poparcie IPN daje możliwość zwrócenia się w tej sprawie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Możliwe jest to za pośrednictwem władz samorządowych i rządowych.

- R E K L A M A -"))

Podkreślają również, że istnieje pilna potrzeba ratowania historycznego charakteru budynku po PUBP. Ważna rola jaką odegrał Ciechanów w walce o niepodległą Polskę wciąż nie została upamiętniona, a historyczny budynek ulega zniszczeniu. Na ścianach piwnic już zaczynają zanikać słowa modlitw i inicjały wydrapane przez więźniów podziemia antykomunistycznego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy i radni miejscy od wielu lat występowali z inicjatywą utworzenia w budynku muzeum historycznego, ale brakowało zainteresowania ze strony władz.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

4 komentarze

  1. No tak… lepiej późno niż wcale. Bodaj dwa lata temu, a może i trzy gdy ten budynek stał pusty i do sprzedania za grosze… to ja proponowałem żeby zakupiono go albo przez Muzeum na biura chociażby, albo przez Urząd Miasta na potrzeby właśnie Muzeum Miasta dla potrzeb Pracowni Dziejów Miasta… czy coś takiego… Miejsce przecież skropione krwią… Teraz się obudzono jak kupił ktoś i remontuje. Pewnie już wszystkie ślady w piwnicznych celach więziennych i karcerze zostaną zatarte … Czy sprzeda? Na pewno nie za grosze…

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A