GłównaWiadomościCiechanów planuje wdrożyć system rowerów miejskich

Ciechanów planuje wdrożyć system rowerów miejskich

-

Miasto rozpoczyna prace nad koncepcją wprowadzenia rowerów publicznych. Powstaną specjalne stacje dla rowerów, każdy po zarejestrowaniu się będzie mógł wypożyczyć rower i zostawić go na tej samej bądź innej stacji. W ustalonym przedziale czasowym rower będzie do bezpłatnego użytku.

Założenia są takie, by system rowerów miejskich funkcjonował w Ciechanowie od połowy 2019 roku. Na początek planowanych jest 5 stacji w Ciechanowie oraz 1 w Opinogórze, w pobliżu Muzeum Romantyzmu.

– W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, sami mieszkańcy sygnalizują, że ideę rowerów miejskich, sprawdzających się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, jak również w Europie i na świecie, warto przenieść do Ciechanowa – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

- R E K L A M A -"))

Rowery publiczne funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, ale także w mniejszych ośrodkach, np. w Szamotułach, Zgierzu, Konstancinie-Jeziornie, Kołobrzegu, Stalowej Woli.

W Ciechanowie stacje zostaną rozmieszczone w lokalizacjach, gdzie przemieszcza się dużo osób, w miarę możliwości i potrzeb – równomiernie w różnych częściach miasta. Do współpracy nad koncepcją zaproszono stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa.
Ciechanów w ostatnich latach coraz bardziej inwestuje w ścieżki rowerowe. Drogi dla rowerów powstają, w miarę technicznych możliwości, niemal przy każdej inwestycji drogowej.

Obecnie na terenie miasta jest 31,5 km dróg dla rowerów. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków. W sumie powstanie około 18 km nowych ścieżek rowerowych.
Miejskie inwestycje w ścieżki rowerowe będą w większości finansowane z pozyskanych środków zewnętrznych.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

11 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A