GłównaWiadomościRegionCiechanów. Ponad 4 mln na nową drogę i ścieżkę rowerową

Ciechanów. Ponad 4 mln na nową drogę i ścieżkę rowerową

-

Ciechanów pozyskał zewnętrzne pieniądze na modernizację drogi do Opinogóry         (wiodącą przez ul. Kącką i miejscowość Kąty). Powstanie tam też ścieżka dla rowerów. Pozyskanie dotacji było możliwe dzięki dobrej współpracy trzech samorządów. Na inwestycję złożą się też powiat ciechanowski, miasto Ciechanów i gmina Opinogóra Górna.

W październiku starosta ciechanowski Sławomir Morawski, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz wójt gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk podpisali porozumienie intencyjne i podjęli decyzję o zabieganiu o środki finansowe w ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Sejmik województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu 4,2 mln zł dofinansowania.

- R E K L A M A -"))

W ramach przebudowy jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 6 m. W ul. Kąckiej , wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Na całej długości przebudowywanej drogi wybudowana będzie ścieżka rowerowa, w miejscach z zabudowaniami chodnik – w sumie o długości 920 m. Powstanie 112 zjazdów do nieruchomości sąsiadujących z drogą, przebudowanych zostanie 12 skrzyżowań z drogami gminnymi, powiatowymi oraz uporządkowana będzie zieleń przydrożna. Zakres robót obejmie także przebudowę mostu na rzece Sona w miejscowości Kąty.Pozyskane dofinansowane wynosi 60% szacunkowych kosztów. Brakującą kwotę dołożą samorządy: powiat 33,68%, miasto 16,84%, a gmina Opinogóra Górna 5,26% jego wartości

– Możliwość zrealizowania tej bardzo ważnej, nie tylko dla Ciechanowa, inwestycji uzależnialiśmy od pozyskania dofinansowania. Są przyznane pieniądze, więc będziemy mogli przystępować do działania. Dziękuję za świetną współpracę kolegom samorządowcom. To dla mnie wielka osobista satysfakcja, że przyjęta została moja propozycja wspólnego finansowania i zabiegania o pieniądze na realizację tej inwestycji. Rozmowy o pieniądzach nie są łatwe, ale jak widać udało nam się porozumieć, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli bezpieczną i komfortową drogę ze ścieżką rowerową – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Samorządy podkreślają, że droga ma charakter ponadlokalny, początek planowanego do przebudowy odcinka znajduje się blisko pętli miejskiej, która tworzy sieć komunikacyjną między różnymi częściami miasta oraz drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, natomiast koniec odcinka przewidzianego do przebudowy znajduje się w Opinogórze Górnej, na skrzyżowaniu z drogą Chrzanówek-Opinogóra, która w dalszej części przebiega przez powiat przasnyski, łącząc się pośrednio z drogą krajową nr 57 relacji Przasnysz – Maków Mazowiecki.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A