GłównaWiadomościRegionNowy sprzęt w ciechanowskim szpitalu. Zyskają pacjentki

Nowy sprzęt w ciechanowskim szpitalu. Zyskają pacjentki

-

Samorząd kupił sprzęt dla oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Histeroskop, który kosztował ponad 7 tys zł. już służy lekarzom podczas badań płodności pacjentek oraz w badaniu chorób nowotworowych układu rodnego.

Dzięki niemu lekarze mogą wykonać dwa razy więcej badań, niż dotychczas.

– Cieszę się, że mogliśmy wspomóc szpital, kupując urządzenie. To daje nam pewność, że pacjentki w Ciechanowie mają dobrą opiekę i komfort badań – mówił Sławomir Morawski, starosta powiatu.

- R E K L A M A -"))

Badanie histeroskopem wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym, odbywa się ono na bloku operacyjnym, co daje komfort badania pacjentkom i bezpieczeństwo wykonania zabiegu lekarzom.

– Zastępuje ono tzw. „łyżeczkowanie”. Dziennie, w ciechanowskim szpitalu wykonywane są 2-3 zabiegi tego

Fot. ciechanow.powiat.pl

typu. Badania wykonują wszyscy lekarze z oddziału – wyjaśnia Tomasz Obojski, koordynator oddziału ginekologii i położnictwa.

Już od pięciu lat, czyli od 2013 roku powiat ciechanowski finansuje w szpitalu m.in. prowadzenie Szkoły Rodzenia. Samorząd przeznacza każdego roku po 30 tys. zł. na ten cel.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A