GłównaWiadomościCiechanowianie nie płacą czynszu. Ponad sześćset rodzin ma długi

Ciechanowianie nie płacą czynszu. Ponad sześćset rodzin ma długi

-

Łączna kwota długów czynszowych osób i firm zgromadzonych w BIG InfoMonitor sięga 136 mln zł. Średnio na osobę przypada ponad 11 tys. zł. Z powodu nieopłaconego czynszu do rejestru częściej trafiają kobiety, co czwarty dłużnik ma między 55 a 64 lata. W Ciechanowie na koniec 2017 roku, aż 613 rodzin mieszkających tylko w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Zamek” miało długi.

Ich łączne zadłużenie wynosiło ok. 768 tys. zł . Dłużnik-rekordzista jest winien spółdzielni ok. 32 tys. 500 zł. Jak wynika z danych spółdzielni, tylko w ubiegłym roku liczba dłużników wzrosła o 50 rodzin, a dług wzrósł o prawie 80 tys. zł. Na koniec 2016 r. dłużników było- 562, a ich dług wynosił niecałe 700 tys. zł.

Trudne Mazowsze

- R E K L A M A -"))

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec 2016 r. wynika, że co czwarte z ok. 7,56 mln poddanych analizie mieszkań ma nieuregulowane opłaty. Wraz z odsetkami prawie 5 mld zł. Ponad 2 mld to długi lokatorów mieszkań komunalnych, 1 mld zł spółdzielni mieszkaniowych, 0,76 mld zł winni są niepłacący wspólnotom mieszkaniowym, 0,2 mld zł zamieszkujący lokale zakładowe i po 0,06 mld zł TBS-y oraz mieszkania Skarbu Państwa. Przeciętna kwota zaległości sięgała 2 tys. 400 zł. Z analizy GUS wynika, że największy udział niepłacących czynszu, bez względu na formę własności lokalu, występuje w województwach: mazowieckim, lubelskim, lubuskim i zachodniopomorskim.

Mazowsze wypada najgorzej również w bazie BIG InfoMonitor. Długi lokatorów i firm wynoszą tu 32,9 mln zł. Ich liczba to niecałe 1,4 tys.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

5 komentarze

  1. Zgadza się , w moim mieszkaniu czynsz wynosi 680 zł ( nie spółdzielnia zamek ), plus kredyt 800 zł , rachunki bieżące czyli energia elektryczna , internet , telewizja , telefony i życie przez cały miesiąc , dodatkowo 2 dzieci w wieku szkolnym . Bieżące opłaty przewyższają wynagrodzenia .

  2. W spółdzielni TBS lokatora nie płaci od 18 lat i nikt z tym nic nie robi!!!!! Więc teraz ktoś się obudził????Sami na to pozwalają a dłużnik czuje się bezkarnie!!!!

  3. Niech pracownicy ruszą w teren i zaczną rozmowy z lokatorami jaka jest przyczyna niepłacenia czynszu ,trzeba ludżmi pokierować,może rozłożyć na raty,a nie siedzieć za biurkiem.W tej sytuacji tracą ci ,którzy płacą.Tak nie może dłużej trwać.Spółdzielnio ,,Zamek,, brać się do roboty.

  4. Ludzie nie płacą nie dla tego że im się nie chce ale dlatego że nie mają pieniędzy. Jak zapłacić 700 zł czynszu i inne rachunki do tego żyć cały miesiąc za najniższą krajową ?

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A