Główna Wiadomości Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu

Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu

-

Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy. Prezydent wręczył stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia oraz ogłoszono, kto w internetowym plebiscycie został sportowcem, trenerem i drużyną roku oraz które wydarzenie okazało się najpopularniejsze.

 Statuetki dla zwycięzców plebiscytu sportowego wręczali znani, związani z Ciechanowem, sportowcy: Szymon Kołecki i Przemysław Krajewski. W sumie oddano 14 556 głosów. W kategorii dotyczącej zawodnika oddano 3 308 głosów, trenera – 552 głosy, drużyny – 500 głosów, wydarzenia – 449 głosów. Wyróżniono po jednym najpopularniejszym zgłoszeniu w każdej z czterech kategorii.

- R E K L A M A -"))

Zawodnikiem Roku 2018 został Adrian Krzywnicki z MPKS Orka, Trenerem Roku 2018 – Zbigniew Grochowski z tego samego klubu. Wybrana przez głosujących Drużyna Roku 2018 to sztafeta zmienna juniorów MPKS Orka Ciechanów – drużyna w składzie Maxymilian Kowalski, Mikołaj Adamski, Adrian Krzywnicki i Oskar Jemielita. Wydarzeniem Sportowym Roku 2018 zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Mazovia ProActiv III Ciechanowskie Święto Biegania.

Podczas gali wręczono stypendia, przyznane uczniom lub studentom do 26 roku życia, zrzeszonym w ciechanowskich klubach sportowych oraz nagrody dla trenerów i zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe. Łączna pula nagród to 28 000 zł, natomiast roczna suma stypendiów to 153 000 zł. Stypendium jest przyznawane na rok, wypłacane przez 10 miesięcy (z wyjątkiem lipca i sierpnia). Przyznano stypendia w wysokości od 200 do 600 zł miesięcznie 42 osobom z dziewięciu klubów. Nagrody przyznane zostały 15 zawodnikom i 13 trenerom.

 Sukcesy naszych lokalnych sportowców są sukcesami całego miasta. Takie formy jak nagrody, stypendia to dodatkowa motywacja i wyróżnienie dla zawodników i trenerów. W tym roku mamy rekordową kwotę przeznaczoną na stypendia i nagrody. Mamy też największą liczbę stypendystów. Widać tu ogromny potencjał, jeżeli chodzi o sukcesy w przyszłości. Doceniamy osoby w sposób profesjonalny związane ze sportem, ale też do aktywności fizycznej i generalnie aktywnej rekreacji zachęcamy wszystkich mieszkańców. Inwestujemy w budowę i modernizacje obiektów, staramy się stwarzać warunki do zdrowego, aktywnego stylu życia – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A