Główna Wiadomości Kobietę w ciąży będzie można zwolnić z pracy

Kobietę w ciąży będzie można zwolnić z pracy

-

Kobiety spodziewające się dziecka mogą zostać zwolnione z pracy. Ten zapis znajdujący się w projekcie nowego kodeksu pracy zaskoczył wiele osób. Jest to tylko jedna z rozważanych propozycji i dotyczy tylko części przypadków, niemniej problem może okazać się duży.

„Kobietę w ciąży będzie można zwolnić z pracy w przypadku umowy na zastępstwo oraz w małej firmie, która zatrudnia do 10 osób” – czytamy w projekcie. Jeżeli zapis taki zostanie wprowadzony w życie, może otworzyć furtkę wielu pracodawcom do rozwiązywania umów z pracownicami, które spodziewają się dziecka.

- R E K L A M A -"))

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaledwie parę tygodni temu wydał orzeczenie w sprawie pracy kobiet ciężarnych. Jak przypomina „Gazeta Prawna” – Według orzeczenia, kobieta w ciąży powinna nie tylko mieć zapewniony powrót do pracy po urlopie, ale również powinna być chroniona przed zwolnieniem.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A