Po 300 zł wpływa już na konta rodziców. Wciąż można składać wnioski

0
247
fot. Pixabay

W miesiąc po uruchomieniu programu „Dobry start” samorządy informują o pierwszych wypłatach. Czas oczekiwania w powiecie mławskim na pieniądze to ok. 25 dni od momentu złożenia wniosku.

Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł wyprawki dla dzieci uczących się za pośrednictwem internetu – przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z takiej możliwości skorzystało już ponad milion rodzin.
Pierwsze świadczenia trafiły już na konta wnioskodawców. Osoby, które złożyły wnioski na początku miesiąca po ok. 25 dniach miały pieniądze na koncie.
Od 1 sierpnia wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” będzie można składać w formie papierowej. Zachowana zostanie też forma elektroniczna.
Świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł wyprawki, przysługuje na wniosek, raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Program obejmie dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.
Zgodnie z założeniami programu, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony później, wówczas samorząd ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie.

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię