niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościDostałeś takiego maila ze „skarbówki”? Lepiej uważaj

Dostałeś takiego maila ze „skarbówki”? Lepiej uważaj

-

Oszuści wymyślili nową metodę. Wysyłają maile, podszywając się pod urząd skarbowy, z informacją o konieczności uiszczenia brakującej kwoty po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 r.

Przesyłane wiadomości zawierają fałszywy numer konta bankowego oraz fałszywy adres mailowy urzędu skarbowego. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega podatników – urzędy skarbowe nie wysyłają wezwań do zapłaty droga mailową.

– Przypominamy, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl – informuje.

- R E K L A M A -"))

Poniżej, zamieszczamy przykładową treść fałszywego maila, który trafił do podatnika.

W dniu 2019-06-12 23:39:53 użytkownik Urząd Skarbowy – Departament finansów <[email protected]> napisał:

Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 19.06.2019r.

Do dnia dzisiejszego nie została uiszczona brakująca kwota po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 r. Zaległa kwotę 10,63 zł – słownie (dziesięć złotych, 63 grosze) należy niezwłocznie przelać na konto urzędu: 46 2360 0018 0107 0000 0003 8360

W tytule wpisując nazwę urzędu skarbowego, podanego w zeznaniu podatkowym.

Brak wpłaty może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z późn. zm.).

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A