GłównaTemat dniaEkologicznie nad Łydynią

Ekologicznie nad Łydynią

-

31 lipca i 28 sierpnia na rzece zorganizowane zostaną 2 spływy kajakowe połączone z jej sprzątaniem. Osoby, które wezmą w nich udział otrzymają sadzonki roślin owocujących i gadżety miasta.

Zgodnie z prawem sprzątanie rzeki nie należy do kompetencji miasta. Ponieważ stan czystości Łydyni nie jest obojętny wielu ciechanowianom, z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu miasta w tym roku na Łydyni zorganizowane zostaną 2 spływy kajakowe, których celem będzie zebranie odpadów znajdujących się na trasie między ul. Rybną, a Augustiańską.

- R E K L A M A -"))

Osoby, które chcą realizować działania proekologiczne, mogą podczas spływów w dniach 31 lipca i 28 sierpnia zebrać odpady do wcześniej przygotowanych worków. Do dyspozycji osób zainteresowanych udziałem w spływach zostanie udostępnionych 12 kajaków 2-osobowych. W worki na odpady i jednorazowe rękawiczki będzie wyposażony każdy z nich.

Spływy rozpoczną się o godz. 10.00. Trasa ma ponad 4 kilometry. Jej początek znajduje się pobliżu ul. Rybnej (gdzie MOSiR udostępnia kajaki), a koniec przy ul. Augustiańskiej. Przewidywany czas spływu to około 4 h. Na trasie wyznaczone zostaną miejsca, w których będzie można zostawić worki z odpadami i wymienić je na nowe.

Po zakończeniu zadania w zamian za uczestnictwo w spływach kajakarze otrzymają upominki: sadzonki roślin owocujących (truskawki, agrest, borówki) i jutowe torby wielokrotnego użytku z logo miasta.

Aby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do WOPR (tel. 515 967 238, poniedziałek-piątek w godz. 9.00-15.00). Liczba miejsc jest ograniczona.

Sezon kajakowy na Łydyni trwa od początku wakacji. Bezpłatne spływy kajakowe są organizowane we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. To projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. UM Ciechanów

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A