niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościFestiwal komiksu w Ciechanowie? Jest taki pomysł

Festiwal komiksu w Ciechanowie? Jest taki pomysł

-

Pierwsza edycja konkursu „Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt. Ciechan” okazała się ogromnym sukcesem. Ilość zainteresowanych przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To zrodziło kolejny pomysł – w Ciechanowie odbędzie się pierwszy festiwal komiksu. 

W tej chwili to tylko plany, ale jak zapowiada Dariusz Cybulski z Coyot Presents – chciałby ten pomysł zamienić w rzeczywistość. Szczególnie, że nigdzie w Polsce nie ma jeszcze letniego festiwalu komiksu.

- R E K L A M A -"))

-Skoro w Ciechanowie jest takie pozytywne patrzenie na sztukę komiksu, to byłby strzał w dziesiątkę. Festiwal mógłby się odbyć np. w sierpniu. Wernisaże plenerowe, warsztaty na świeżym powietrzu czy spotkania z autorami – wylicza Dariusz Cybulski. – Mam nadzieję, że to się uda, a moje doświadczenie w tym pomoże. Jestem pomysłodawcą festiwalu komiksów historycznych. Na komiksie „zjadłem zęby” – dodaje.

Przypomnijmy, że tematem pierwszego w Ciechanowie konkursu komiksowego zorganizowanego przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Wydawnictwo Kado Studio oraz Coyot Presents było narysowanie ciekawej postaci,  która stanie się inspiracją do komiksu pt. „Ciechan – Dziedzictwo Lechitów” i finalnie trafi na jego łamy.

Zgłoszeń był kilkaset i to nie tylko z powiatu ciechanowskiego. .

W sobotę odbyło się spotkanie uczestników konkursu, ich rodzin i znajomych, na którym podczas uroczystości wręczania nagród były prezentowane również zwycięskie prace.

Podium:

I nagroda dla sióstr  Gabrieli i Roksany Śpiegowskich-Trzcianno, za prace pt. „ŁOWCZYNI” i „CIECHANOWSKA SYRENKA”.

II nagroda dla – Mateusza Drelicha – Tuchola

III nagroda dla – Jakuba Ciołkiewicza – Koluszki.

Specjalne wyróżnienie:

Julia Jędrzejak – Janowice Wielkie

Maja Kupka – Radomierz

Wyróżnienia:

Alicja Lewicka – Ciechanów, Kinga Dudko – Zagruszany, Anna Brzozowska – Inowrocław, Ksawery Barcikowski – Inowrocław, Hubert Persal – Inowrocław, Marcel Chruściel – Skarżynek, Julia Maria Nowak – Janowice Wielkie, Magdalena Ignaciuk – Janowice Wielkie, Katarzyna Kluk – Janowice Wielkie, Paweł Adamów – Słupsk, Amna Mohammad – Poznań, Piotr Kozioł – Ropczyce, Mikołaj Wolniak – Ciechanów, Natasza Nosarzewska – Ciechanów, Wiktoria Lankiewicz – Ciechanów, Apolonia Kołodzińska – Ciechanów, Iga Zuch – Ciechanów, Marcel Kucharski – Ciechanów, Oliwier Kalinowski – Ciechanów,Wiktoria Mendyk – Ciechanów, Nikola Korzeniewska – Ciechanów, Marika Rycharska – Ciechanów, Szymon Wysocki – Ciechanów, Julia Tobolska – Ciechanów, Antoś Talarowski – Ciechanów, Antoś Chodkowski – Ciechanów, Aleksandra Szwejkowska – Ciechanów, Alicja Szpalerska – Ciechanów, Alan Ambrochowicz – Ciechanów, Adam Falęcki – Ciechanów, Julia Prusińska – Ciechanów, Mateusz Lewandowski – Ciechanów, Hanna Leonowicz – Dygowo, Kinga Kado – Ojrzeń, Ewelina Klep – Chruszczewo, Martyna Klep – Chruszczewo.

 

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

1 komentarz

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A