GłównaWiadomościRegionFontanna przy dworcu odzyska dawny blask

Fontanna przy dworcu odzyska dawny blask

-

Prace nad jej odbudową ruszą wiosną. Ma być ozdobą powstającego w Ciechanowie centrum przesiadkowego typu park & ride. Działającą fontannę pamiętają już tylko nieco starsi mieszkańcy tego miasta. Ostatni raz woda tryskała z niej na początku lat 70-tych.

– Zapadły już decyzje związane z tym jak będzie wyglądać fontanna. Obiekt oczywiście zostanie przebudowany, ale stylistyką fontanna będzie nawiązywać do samej siebie z okresu jej świetności. Liczymy jednak na to, że po zmianach jej wygląd będzie bardziej efektowny m.in. dzięki podświetleniu. Strumienie wody będą też tryskały nie na jednym, a na trzech poziomach. Zmieni się także otoczenie, pojawi się więcej zieleni i nowe alejki spacerowe – wyjaśnia Renata Jeziółkowska z ciechanowskiego ratusza.

Najstarsi mieszkańcy miasta wspominają, że fontanna nie działała na co dzień, była uruchamiana tylko okazjonalnie.

- R E K L A M A -"))

Prace nad budową centrum przesiadkowego idą pełna parą. Właśnie przygotowywana jest podbudowa pod pierwsze z 200 miejsc parkingowych. Inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku. Na obszarze, w którym powstaje m.in. ogromny parking planowanych jest 5 zatok autobusowych oraz miejsca na postój taksówek. Dodatkowo na
dwóch przystankach autobusowych zamontowane zostaną systemy informacji pasażerskiej z elektronicznymi tablicami z rzeczywistym rozkładem jazdy. W całym mieście będzie ich w sumie 14. Inwestycja będzie służyła osobom przesiadającym się z samochodu w pociąg czy autobus. Na budowę centrum przesiadkowego i m.in. modernizację ul.
Sienkiewicza miasto pozyskało ponad 37 mln. zł.

- R E K L A M A -"))
Viaamil
Sourcered.

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A