Fotopułapki wyłapią ciechanowskich wandali?

0
588

Z interpelacją w tej sprawie sprawie zwrócił się do Prezydenta Miasta radny PiS Jerzy Racki w związku z aktami wandalizmu, do których dochodziło przy ul. Kolbego i na terenie Szkoły Podstawowej nr 7. Niszczone są lampy oświetleniowe i inne urządzenia użyteczności publicznej, których naprawa generuje koszty. W związku z tym, że brak jest bezpośrednich świadków tych zdarzeń, sprawcy najczęściej pozostają niewykryci.

Fotopułapki są na szeroką skalę stosowane na przykład przez leśników, którzy dzięki nim nie tylko obserwują zwierzęta, lecz wyłapują także wandali i osoby zaśmiecające las. Dzięki temu, że wyposażone są one w czujnik ruchu nie wymagają stałego podłączenia do sieci energetycznej. Pozwalają na robienie zdjęć i nagrywanie krótkich filmów. Koszt jednej fotopułapki to wydatek rzędu 200-1000 złotych. Kary grzywny, które grożą wandalom to maksymalnie 5 tysięcy złotych w przypadku gdy uszkodzenie mienia zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie.

Jeśli fotopułapki spełniłyby oczekiwania, w miarę potrzeb mogłyby być przenoszone w różne punkty miasta , gdzie najczęściej dochodzi do zaśmiecania terenu, niszczenia mienia.

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię