Główna Wiadomości Grudniowa sesja Rady Miasta

Grudniowa sesja Rady Miasta

-

Wśród tematów 29. sesji Rady Miasta znalazły się sprawozdania z realizacji miejskich programów związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniem narkomanii i przemocy w rodzinie. Podczas zdalnych obrad, które odbyły się 17 grudnia, radni przegłosowali jednomyślnie 21 projektów uchwał.

 

- R E K L A M A -"))

Radni podjęli dyskusję na temat ostatnich rozstrzygnięć w Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego pieniądze decyzją rządu nie trafią do Ciechanowa i nie będą wspierały inwestycji przeprowadzanych przez miasto. Radni przyjęli nowy regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie. Zmiany wynikają z konieczności dostosowania lokalnych regulacji do przepisów ustawowych. W gospodarstwach, których właściciele zdecydują się na posiadanie domowych kompostowników, mieszkańcy będą mogli skorzystać z ulgi. Na każdą osobę zamieszkującą w takim domostwie opłata za odbiór odpadów będzie obniżona o 1 zł.

Samorządowcy przyjęli miejskie programy przeciwdziałania przemocy w rodzinie, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomani na 20021 r. Zdecydowali też, by ulicę biegnącą od ul. Batalionów Chłopskich w kierunku wschodnim do granicy miasta nazwać Amarantową. Unormowali także bieżące kwestie związane ze zbyciem, nabyciem i wydzierżawieniem gminnych nieruchomości.

W końcowej fazie procedowania przyjęty został program opieki nad zabytkami na lata 2021-2024 oraz plan pracy Rady Miasta Ciechanów i jej komisji na 2021 r.

Fot. UM Ciechanów

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A