GłównaWiadomościKto się pospieszy, ten szybciej otrzyma pieniądze

Kto się pospieszy, ten szybciej otrzyma pieniądze

-

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz przedsiębiorcy nie spieszą się ze składaniem PIT-ów. Z Urzędem Skarbowym w Ciechanowie rozliczyło się do tej pory  ok. 15 tysięcy podatników.

Według danych urzędu, liczba złożonych zeznań podatkowych za rok 2017 powinna wynosić 38 tysięcy. Deklaracje, które do tej pory wpłynęły stanowią zatem ok. 40 proc. Większość – 72 proc. została złożona drogą elektroniczną. Właśnie tę formą rozliczeń polecają pracownicy ciechanowskiej „skarbówki”. Bo, jak tłumaczą, to najprostszy, najszybszy i najwygodniejszy sposób rozliczenia podatków, pozwalający m.in. uniknąć oczekiwania w kolejce na złożenie PIT-u.

- R E K L A M A -"))

Zeznanie PIT za 2017 r. podatnicy obowiązkowo muszą złożyć do 30 kwietnia. Jednak wcześniejsze rozliczenie z fiskusem opłaca się szczególnie osobom, które w zeznaniu wykażą nadpłatę podatku. Bowiem im szybciej złożona deklaracja, tym szybciej otrzymany zwrot pieniędzy.

Jak informuje Urząd Skarbowy, zwrot podatku następuje w terminie nawet 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego. Oznacza to, że podatnicy którzy dostarczą formularze pod koniec kwietnia, mogą czekać na pieniądze nawet do końca lipca.

Aby sprawnie rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną, najlepiej skorzystać ze stron internetowych Ministerstwa Finansów: www.edeklaracje.gov.pl lub www.szybkipit.pl.

- R E K L A M A -"))
Viaim

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

3 komentarze

  1. Pit złożony przez internet 23 lutego, jeszcze nie mam zwrotu. Usneli tam? W tamtym roku po półtora tygodnia miałam zwrot, a w tym to ja nie wiem co oni robią. Jak my mamy niedopłate to trzeba 2 zł od razu zapłacić, bo cię straszą że zaświadczenia od nich nie dostaniesz. Złóż przez internet mówili… Będzie szybciej mówili…

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A