niedziela, 24 października 2021
GłównaTemat dniaInterwencje mazowieckich strazaków w związku z frontem burzowym 14 lipca

Interwencje mazowieckich strazaków w związku z frontem burzowym 14 lipca

-

Do godziny 6:00 w czwartek 15 lipca 2021 roku mazowieccy strażacy interweniowali 798 razy w związku z frontem burzowym, który przechodził przez województwo mazowieckie w środę 14 lipca 2021 roku. Strażacy m. in. usuwali przewrócone drzewa i połamane gałęzie z dróg i chodników oraz wypompowywali wodę z zalanych budynków.

Mazowieccy strażacy otrzymali zgłoszenia o uszkodzeniach dachów w 104 budynkach, najwięcej na terenie powiatu gostynińskiego 41, płockiego 34 oraz płońskiego 12.  Strażacy z terenu woj. mazowieckiego utrzymywali stały kontakt z 13 obozami pod namiotami na terenach leśnych, na których przebywa około 750 osób, przekazując komunikaty o potencjalnych zagrożeniach atmosferycznych. Komendanci sześciu obozów, w związku z sytuacją pogodową, zapobiegawczo ewakuowali dzieci i młodzież do pobliskich budynków.

- R E K L A M A -"))

Najwięcej interwencji związanych z silnym wiatrem oraz podtopieniami odnotowano na terenie powiatu płockiego 397, gostynińskiego 93, płońskiego 80, sierpeckiego 51, mławskiego 43, sochaczewskiego 32, ciechanowskiego 23, żuromińskiego 17, Warszawa 14, powiat przasnyski 13. Podczas interwencji odnotowano cztery osoby ranne. Na terenie powiatu płockiego na obwodnicy Gąbina drzewo spadło na samochód raniąc trzy osoby, w płocku na ul.  Lachmana drzewo przewróciło sie na jedną osobę.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w wyniku frontu burzowego w czwartek 15 lipca 2021 w godzinach porannych bez prądu pozostawało 215 892 odbiorców najwięcej na terenie woj. łódzkiego 136 377 oraz woj. kujawsko-pomorskiego 35 100.

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A