Główna Wiadomości "Istnieją takie rodziny jak moja". I Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z ZD...

„Istnieją takie rodziny jak moja”. I Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z ZD za nami!

-

Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa Ciechanowianie założyli dziś kolorowe skarpetki. Ta środa z pewnością należała do kolorowych!

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie co roku zachęca wszystkich do udziału w akcji. Tym razem oprócz Dnia Kolorowej Skarpetki zorganizowany został również I Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z Zespołem Downa.
Organizatorzy nie spodziewali się aż tak licznie przybyłych gości.

- R E K L A M A -"))

– Nie wyobrażałem sobie nawet, że przybędzie tyle osób, że możemy liczyć na takie wsparcie. Pojawił się  prezydent, wręczył nagrody. Dzieci miały wiele atrakcji: wata cukrowa, tort, dmuchany zamek czy malowanie buziek. Pomagali nam też studenci pielęgniarstwa i pedagogiki z PWSZ w Ciechanowie. Dokonywali pomiaru ciśnienia, pomiaru objętości wydechowej płuc. Dla każdego coś się znalazło – relacjonuje Robert Słupski pomysłodawca wydarzenia a zarazem tata Zuzi, dziewczynki z Zespołem Downa. – Myślę, że takie wydarzenia są  budujące i jestem z tego powodu mega szczęśliwy – dodaje.

Podczas wydarzenia obecnych było piętnaście rodzin z dziećmi z Zespołem Downa, zaproszonych specjalnie na tę okoliczność. Niektóre rodziny przyjechały nawet z innych miast.

-Takie wydarzenia są bardzo potrzebne. Nigdy nie spotkałam się z podobną inicjatywą w naszej okolicy. Mam dwójkę zdrowych dzieci. Trzecie urodziło się właśnie z Zespołem Downa. Nie wiedziałam co robić. Jest mi bardzo ciężko – mówi mama półtorarocznej Antosi. – Cieszę się, że takie dni są organizowane, że będą następne zloty. To jest ogromne wsparcie dla mnie. W pewien sposób daje nadzieję i pocieszenie. Istnieją takie rodziny jak moja. Wiem, że nie jestem sama.

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A