„Istnieją takie rodziny jak moja”. I Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z ZD za nami!

0
392

Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa Ciechanowianie założyli dziś kolorowe skarpetki. Ta środa z pewnością należała do kolorowych!

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie co roku zachęca wszystkich do udziału w akcji. Tym razem oprócz Dnia Kolorowej Skarpetki zorganizowany został również I Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z Zespołem Downa.
Organizatorzy nie spodziewali się aż tak licznie przybyłych gości.

– Nie wyobrażałem sobie nawet, że przybędzie tyle osób, że możemy liczyć na takie wsparcie. Pojawił się  prezydent, wręczył nagrody. Dzieci miały wiele atrakcji: wata cukrowa, tort, dmuchany zamek czy malowanie buziek. Pomagali nam też studenci pielęgniarstwa i pedagogiki z PWSZ w Ciechanowie. Dokonywali pomiaru ciśnienia, pomiaru objętości wydechowej płuc. Dla każdego coś się znalazło – relacjonuje Robert Słupski pomysłodawca wydarzenia a zarazem tata Zuzi, dziewczynki z Zespołem Downa. – Myślę, że takie wydarzenia są  budujące i jestem z tego powodu mega szczęśliwy – dodaje.

Podczas wydarzenia obecnych było piętnaście rodzin z dziećmi z Zespołem Downa, zaproszonych specjalnie na tę okoliczność. Niektóre rodziny przyjechały nawet z innych miast.

-Takie wydarzenia są bardzo potrzebne. Nigdy nie spotkałam się z podobną inicjatywą w naszej okolicy. Mam dwójkę zdrowych dzieci. Trzecie urodziło się właśnie z Zespołem Downa. Nie wiedziałam co robić. Jest mi bardzo ciężko – mówi mama półtorarocznej Antosi. – Cieszę się, że takie dni są organizowane, że będą następne zloty. To jest ogromne wsparcie dla mnie. W pewien sposób daje nadzieję i pocieszenie. Istnieją takie rodziny jak moja. Wiem, że nie jestem sama.

 

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię