GłównaWiadomości„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam..."

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”

-

W niedzielę (29 kwietnia) o godzinie 13.00 na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie słowa roty przysięgi wojskowej wypowie blisko 200 ochotników, którzy zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie to drugie zaprzysiężenie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na północnym Mazowszu. Ostatnia tego typu uroczystość w Ciechanowie miała miejsce 12 grudnia 2008 roku.

Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Obrony Terytorialnej będzie zwieńczeniem
16-dniowego szkolenia podstawowego. Jest to jeden z  najważniejszych dni w życiu każdego żołnierza, składając przysięgę na sztandar ofiaruje on swoje życie Ojczyźnie. Osobom składającym przysięgę towarzyszyć będzie najbliższa rodzina, żony, mężowie, rodzice, dzieci, sympatie ale również koledzy, którzy od 24 kwietnia równolegle realizują szkolenie wyrównawcze.

- R E K L A M A -"))

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. ”RÓJ” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Stały rejon odpowiedzialności 5. MBOT obejmuje aż 17 powiatów. Dowództwo Brygady stacjonuje
w Ciechanowie, natomiast batalionu mieszczą się w Ciechanowie, Siedlcach oraz Komorowie.
Po wyznaczeniu na stanowisko Dowódcy Brygady płk dypl. Andrzeja Wasilewskiego rozpoczął się proces formowania 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A