Główna Wiadomości Jest kolejny rekord. To także zasługa ciechanowian

Jest kolejny rekord. To także zasługa ciechanowian

-

Mamy kolejny rekord! Podczas tegorocznego, 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 126 mln 370 tys. zł.
O rezultatach zbiórki poinformował podczas czwartkowej ( 8 marca) konferencji prasowej, którą emitowała stacja TVN , Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Spośród wszystkich miast, w których zorganizowano zbiórki WOŚP, najwięcej udało zebrać się w Warszawie-ponad 4 mln zł. 9 mln zł.  na konto WOŚP przyniosły aukcje internetowe. Dumny może być również Ciechanów. W naszym powiecie kwota jaką zebrano to 123 tysiące 562 złote i 40 gr.  To o ponad 40 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.  Ogromne zaangażowanie wolontariuszy oraz mieszkańców przełożyło się na znakomity rezultat zbiórki i zarazem rekord dla powiatu.

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków (stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry), jednak Jurek Owsiak podczas wczorajszej konferencji poinformował, że 1 proc. z zebranej kwoty fundacja przekaże również na podniesienie standardu opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.

- R E K L A M A -"))

Przy tej okazji rzecznik praw dziecka odznaczył Jurka Owsiaka i jego żonę Lidię Niedźwiecką-Owsiak medalami z wizerunkiem Janusza Korczaka „za walkę o godność dziecięcą”.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A