Główna Temat dnia Każdy z samorządów będzie organizował dowóz swoich Mieszkańców do punktów szczepień

Każdy z samorządów będzie organizował dowóz swoich Mieszkańców do punktów szczepień

-

Samorządy do końca tygodnia uruchomią w swoich urzędach dedykowane linie telefoniczne, na które będą mogły zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do punktów szczepień.

Współpraca rządu i samorządu w zakresie organizacji szczepień była tematem wideokonferencji Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Omówiono m.in. kwestie dofinansowania przez rząd dowozu osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie. Wojewoda zaapelował, aby samorządy włączyły się w akcję informacyjną dot. szczepień.

- R E K L A M A -"))

Rząd będzie finansował dowóz osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dojazdem do punktów szczepień w wysokości 80 proc. średnich kosztów dowozu. Transport powinien być dostępny dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także seniorów, mających problemy z dotarciem do punktów szczepień na terenach gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Każdy z samorządów będzie organizował dowóz swoich Mieszkańców do punktów szczepień, a Urząd Wojewódzki zrefunduje środki za zorganizowany transport. W gestii samorządów pozostawiamy kwestię wyboru formy dowozu. Do dyspozycji będą też jednostki OSP – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Info. Grafika. MUW

 

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A