Główna Wiadomości Uwaga mieszkańcy. Gmina dopłaci do nowych pieców

Uwaga mieszkańcy. Gmina dopłaci do nowych pieców

-

Gmina Ciechanów będzie ubiegać się o dofinansowanie wymiany kotłów oraz budowy instalacji odnawialnych źródeł energii – instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych.

Od środy 14 marca mieszkańcy, którzy są zainteresowani wymianą starych pieców na bardziej ekologiczne, mogą składać deklaracje. Gmina będzie starała się o pozyskanie dofinansowania. Na tym etapie konieczne jest określenie skali zainteresowania.

– Gmina Ciechanów ubiegała się będzie o dofinansowanie w wysokości 80 proc. netto kosztów kwalifikowanych na wymianę urządzeń grzewczych oraz zakupu i dostawy instalacji. Pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny mieszkańca. By gmina mogła aplikować o środki, konieczne jest podanie skali zainteresowania po stronie mieszkańców oraz szczegółowych danych – wyjaśnia Anna Rdzanek z Urzędu Gminy Ciechanów.

- R E K L A M A -"))

O uczestnictwo w realizacji projektu mogą ubiegać się jedynie osoby fizyczne mieszkające na terenie gminy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny w terminie  od 14 do 31 marca wypełnić i osobiście złożyć w urzędzie deklarację uczestnictwa. Formularze dostępne są w  pokoju nr 15 , na stronie internetowej www.gminaciechanow.pl oraz u sołtysów. Wszelkie informacje związane z projektem można uzyskać także pod numerem telefonu 23-672-22-10 wew. 115 – dodaje urzędniczka.

Dla zainteresowanych udziałem w projekcie planowane jest również spotkanie informacyjne. Kwestie techniczne, zasady przyznawania dofinansowania oraz kwoty związane z inwestycją omówione zostaną w poniedziałek, 26 marca, o godzinie 15.30 w siedzibie urzędu gminy.

- R E K L A M A -"))
Viaim

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A