GłównaWiadomościLodowe gałki i zamrażarki pod kontrolą sanepidu. Jakie są wyniki badań?

Lodowe gałki i zamrażarki pod kontrolą sanepidu. Jakie są wyniki badań?

-

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie przeprowadziła kontrole  zakładów prowadzących sprzedaż lodów z automatu lub gałkowych. Czy wszystkie punkty przeszły je pozytywnie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie  w czasie trwania sezonu letniego prowadzi wzmożony nadzór sanitarny nad zakładami produkcji i obrotu lodów.

– W prowadzonym rejestrze zakładów jak w roku ubiegłym wpisanych jest 5 samodzielnych automatów do lodów. W 2018 r. przeprowadzono 11 kontroli sanitarnych w wyżej wymienionych zakładach, nie stwierdzano nieprawidłowości zagrażających zdrowiu konsumentów. Kontrolowano również zakłady w których porcjowane są gotowe lody z kuwet. W ramach urzędowej kontroli żywności pobrano 20 próbek lodów (10 próbek lodów z kuwet i 10 z automatu). Wszystkie zbadane próbki były niekwestionowane w zakresie zbadanych parametrów – informuje sanepid.

- R E K L A M A -"))

W 2019 r. skontrolowano dotychczas 4 zakłady oferujące do sprzedaży lody porcjowane. W tym roku również nie stwierdzono nieprawidłowości zagrażających zdrowiu konsumentów. Do badań mikrobiologicznych pobrano 5 próbek lodów, próbki są niekwestionowane w zakresie zbadanych parametrów.

– Należy pamiętać, że główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo produkowanej i wprowadzanej do obrotu żywności spoczywa bezpośrednio na przedsiębiorstwach sektora spożywczego. Nie mniej jednak, zgodnie z obowiązującym prawem wspólnotowym i krajowym, niezbędna jest również kontrola uprawnionych organów – wyjaśnia ciechanowski sanepid. –  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ciechanowie przeprowadza badania laboratoryjne w zakresie oceny jakości zdrowotnej żywności oraz działa w oparciu  o szybkie mechanizmy reagowania w sytuacjach stwierdzenia potencjalnego zagrożenia zdrowia lub życia konsumentów. Działania te bez wątpienia wpływają znacząco na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa żywności – zapewnia.

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A