Główna Wiadomości Lodziarnie pod kontrolą sanepidu. Jakie są wyniki?

Lodziarnie pod kontrolą sanepidu. Jakie są wyniki?

-

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie  w czasie trwania sezonu letniego prowadzi wzmożony nadzór sanitarny nad zakładami produkcji i obrotu lodów. Czy wszystkie punkty wypadły pozytywnie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Należy pamiętać, że główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo produkowanej i wprowadzanej do obrotu żywności spoczywa bezpośrednio na przedsiębiorstwach sektora spożywczego. Nie mniej jednak, zgodnie z obowiązującym prawem wspólnotowym i krajowym, niezbędna jest również kontrola uprawnionych organów.

- R E K L A M A -"))

Jak już informowaliśmy, na początku sezonu na terenie powiatu ciechanowskiego skontrolowano 4 zakłady oferujące do sprzedaży lody porcjowane. Wtedy nie stwierdzono nieprawidłowości zagrażających zdrowiu konsumentów. Do badań mikrobiologicznych pobrano 5 próbek lodów.

Przez okres wakacji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie przeprowadził jeszcze cztery kontrole  w obiektach oferujących do sprzedaży lody porcjowane (z automatu lub tzw. gałkowe z kuwet). Czy wszystkie punkty wypadły pozytywnie?

– Do badań mikrobiologicznych pobrano 20 próbek lodów, próbki są niekwestionowane w zakresie zbadanych parametrów – zapewnia sanepid.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A