GłównaTemat dniaLokale gastronomiczne ze wsparciem miasta

Lokale gastronomiczne ze wsparciem miasta

-

Miasto kolejny raz wesprze przedsiębiorców z sektora gastronomicznego. Tak jak w poprzednim roku, opłata za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni, będzie zmniejszona do symbolicznego i najmniejszego prawem dopuszczalnego poziomu 1 grosza za m2.

W minioną środę ogłoszono harmonogram odmrażania gospodarki. Od 15 maja będą mogły wznowić działania restauracje. Na razie tylko w ogródkach. Wewnątrz, przy obostrzeniach sanitarnych, posiłki będzie można spożywać dopiero od 29 maja.

- R E K L A M A -"))

Po uruchomieniu restauracji w Ciechanowie, przedsiębiorcy, którzy na obszarze pasa drogowego podają posiłki bądź napoje, zapłacą symboliczny 1 grosz z m2 za zajęcie terenu pod ogródek letni za każdy dzień jego funkcjonowania.

Miasto udzieliło podobnej pomocy przedsiębiorcom w ubiegłym sezonie, kiedy rząd wprowadził pełen lockdown. Od tamtego czasu pomoc miasta dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w wyniku decyzji rządu mają zakaz bądź istotne ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej objęła też m.in. zwolnienie z podatku od nieruchomości dla branż: gastronomicznej, hotelarskiej (w tym sale weselne), turystycznej, rozrywkowej, siłowni i klubów fitness, a także m.in. fryzjerów i salony kosmetyczne. W styczniu tego roku zapadła również decyzja o zwolnieniu branży gastronomicznej z ponoszenia opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu ich sprzedaży (pierwsza rata).

Fot. UM Ciechanów

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A