Główna Wiadomości Mazowieckie zapusty. Nasi tam byli

Mazowieckie zapusty. Nasi tam byli

-

W minioną niedzielę (11 lutego) w Nowej Krępie w powiecie przasnyskim odbył się 27. Przegląd Zespołów Zapustnych. Wzięło w nim udział 25 zespołów z północnego Mazowsza. Nie zabrakło przedstawicieli powiatu mławskiego. Po raz pierwszy, ale jak zapewniają na pewno nie ostatni, w imprezie uczestniczyli członkowie stowarzyszenia Radzanovia.

Ponad 30 osób z radzanowskiego stowarzyszenia przypomniało jak wyglądały tradycyjne, przedwojenne bakusy. – Staraliśmy się przygotować jak najlepiej i jak najwierniej oddać atmosferę tamtych zabaw. Przygotowania poprzedziliśmy wertowaniem tekstów o zapustach na ziemi zawkrzeńskiej i żuromińskiej – mówi Agnieszka Rychcik-Nowakowska z Radzanovii.
W grupie znalazły się więc osoby przebrane i za Żyda i za Cygankę, były dziady proszalne, Śmierć, pleban, „chłop i baba” i wiele innych.
Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym kolorowym korowodem, który przeszedł ulicami Nowej Krępy. Przegląd odbył się na hali sportowej – to tam grupy zaprezentowały się w przygotowanych przez siebie programach.

- R E K L A M A -"))

Impreza jest organizowana od 1981 roku przez  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w każdą ostatnią niedzielę karnawału. W tym roku współorganizatorami był  wójt gminy Przasnysz oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A