Główna Temat dnia Miasto pomoże seniorom w szczepieniach – rejestracja i dowóz

Miasto pomoże seniorom w szczepieniach – rejestracja i dowóz

-

Pracownicy MOPS pomogą mieszkającym w Ciechanowie seniorom w dokonywaniu zapisów na szczepienia, a miejska spółka ZKM bezpłatnie zapewni osobom starszym lub z niepełnosprawnościami dowóz do punktów ich wykonywania. Przewidziana jest również asysta w trakcie transportu. Miasto bezpłatnie udostępni sprzęt rehabilitacyjny dla osób, które mają trudności w poruszaniu.

Od 15 stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80 roku życia. Od 22 stycznia na szczepienia zapisywać będą mogły się osoby mające powyżej 70 lat. Szczepienia osób w tym wieku maja się rozpocząć 25 stycznia. Mieszkający w Ciechanowie seniorzy z tej grupy mogą liczyć na wsparcie miasta.

- R E K L A M A -"))

Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna. Na szczepienie można zapisać się samodzielnie w punktach opieki zdrowotnej. Lista punktów wykonujących szczepienia na terenie miasta jest dostępna na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie. Zapisy na szczepienia prowadzone są też poprzez ogólnopolską infolinię pod nr tel. 989 oraz drogą elektroniczną poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl.

Seniorom, którzy nie mają dostępu do komputera i internetu, są samotne lub mają trudność w zorganizowaniu niezbędnych formalności przy zapisach pomogą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z własnego dojazdu miasto zorganizuje specjalny transport do punktów szczepień. Zakład Komunikacji Miejskiej wykorzysta do tego celu m.in. niskopodłogowe małe busy i autobusy, które są dostosowane do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Autobusy o umówionej godzinie będą przywoziły i odwoziły osoby, które zdecydują się przyjąć szczepionkę. W trakcie transportu będą obecni asystenci, którzy pomogą w przypadku trudności w przemieszczaniu się (np. w pokonywaniu schodów) i będą towarzyszyć seniorowi przy zgłoszeniu się do punktu szczepień.

MOPS bezpłatnie udostępni też urządzenia rehabilitacyjne (kule, balkoniki czy wózki inwalidzkie) dla osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Osoby, które zapiszą się na szczepienie samodzielnie mogą zgłosić potrzebę uzyskania wsparcia przy transporcie bezpośrednio w trakcie dokonywania zapisu w placówce NFZ.

Aby uzyskać pomoc MOPS przy dokonywaniu zapisów na szczepienie lub zgłosić potrzebę transportu należy zadzwonić na nr tel. 23 672 20 91, wew. 34 lub tel. 572 290 136 (w godzinach 7:30-16:00), e-mail: [email protected]

Osoby potrzebujące pomocy w związku z zachorowaniem na COVID-19 lub objęte kwarantanną cały czas mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. W Ciechanowie działa „Pogotowie zakupowe”. MOPS wspiera też seniorów w kwestii zakupu leków oraz załatwiania najpilniejszych spraw urzędowych. Z kolei inna miejska spółka – PUK świadczy usługę odbioru odpadów z gospodarstw objętych izolacją.

Fot. UM Ciechanów

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A