poniedziałek, 25 października 2021
GłównaWiadomościZłożyłeś już wniosek o świadczenia rodzinne? MOPS wydłuża godziny pracy

Złożyłeś już wniosek o świadczenia rodzinne? MOPS wydłuża godziny pracy

-

Wszystko z myślą o pracujących rodzicach. MOPS wydłuża czas pracy, aby umożliwić złożenie wniosków na świadczenia rodzinne osobom, które pracują do godziny 16:00. W dniach od 20 do 24 sierpnia oraz od 27 do 31 sierpnia ośrodek czynny będzie do godziny 18:00.

MOPS przypomina również, że od 1 lipca można składać przez internet wnioski na nowy okres świadczeniowy o : świadczenie wychowawcze (Program Rodzina 500+) oraz świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny.

- R E K L A M A -"))

Natomiast od 1 sierpnia wnioski o ww.świadczenia są przyjmowane również w formie papierowej w siedzibie MOPS, ul. Sienkiewicza 32D.
Aktualne druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Miniterstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w siedzibie ośrodka.

– Apelujemy, aby ze złożeniem wniosku nie czekać do ostatniej chwili. Aby przyśpieszyć realizację programu „Dobry Start” i wypłatę świadczeń zachęcamy klientów do składania wniosków również drogą elektroniczną – informują pracownicy MOPS. – Wnioski należy złożyć najpóźniej do 30 listopada – wyjaśniają.
Ci, którzy złożyli wnioski w lipcu, świadczenia otrzymali już 7 sierpnia.  Złożenie wniosków w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast gdy zostanie złożony w następnych miesiącach, to pomoc rodziny otrzymają  w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole, a także na dzieci uczęszczające do szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych.

Jak informuje MOPS – wnioski mogą składać już także osoby zainteresowane programem 500+, starający się o zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny. Im wcześniej złożony wniosek – tym szybciej otrzymane pieniądze.

Do tej pory do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło: 935 wniosków o 500+, 2200 wniosków – Dobry Start, 253 wnioski o zasiłek rodzinny oraz 32 dotyczące Funduszu alimentacyjnego.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A