GłównaWiadomościMiejskie obiekty sportowe i rekreacyjne nie dla psów?

Miejskie obiekty sportowe i rekreacyjne nie dla psów?

-

Z interpelacją w sprawie zmiany uchwały dotyczącej obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe wystąpił radny Marek Rutkowski.

Zaproponował on wprowadzenie do uchwały Rady miasta zapisu zabraniającego wprowadzania zwierząt do obiektów sportowych i rekreacyjnych przy placówkach oświatowych oraz na innych terenach przeznaczonych do zabaw dla dzieci i siłowni zewnętrznych.

- R E K L A M A -"))

Zdaniem radnego właściciele zwierząt wprowadzają swoje zwierzęta na tereny boisk nie bacząc na tabliczki zakazujące tego typu praktyk. Zagraża to bezpieczeństwu dzieci i młodzieży.

Czy wprowadzenie zakazu będzie możliwe?

Wskazać należy, że zarówno Wojewódzkie Sądy Administracyjne jak i Naczelny Sąd Administracyjny wielokrotnie wypowiadały się w sprawie uchwał dotyczących zakazów wprowadzania czworonogów na tereny publiczne. Spór w podobnej sprawie prowadzony był przez Gminę Kłodzko, która przyjęła uchwałę, w której zakazano wprowadzania psów i innych zwierząt domowych do obiektów użyteczności publicznej oraz na teren placów gier i zabaw, piaskownic dla dzieci, kąpielisk, boisk szkolnych i ogródków przedszkolnych.

W tej sprawie Sąd Administracyjny stwierdził, że wprowadzone przez samorząd zakazy i obowiązki wykraczają poza umocowanie rady gminy wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku — która pozwala na określenie zasad utrzymania zwierząt domowych, jednak wyłącznie w celu ochrony przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A