GłównaWiadomościMiejskie placówki zapłacą nauczycielom za okres strajku? Problemy z piątkowym egzaminem?

Miejskie placówki zapłacą nauczycielom za okres strajku? Problemy z piątkowym egzaminem?

-

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński w dniu wczorajszym był gościem audycji w radiu TOK FM.

W rozmowie Prezydent Ciechanowa stwierdził, że największe problemy z przeprowadzeniem egzaminu mogą być w piątek, kiedy to uczniowie będą podchodzić do egzaminu z języka obcego, co wymaga odtwarzania nagrań i zapewnienia innych warunków dla uczniów w warunkach strajku we wszystkich ciechanowskich placówkach oświatowych. Prezydent stwierdził, że w tym momencie piątek jest zagrożony. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby nauczycieli, to wtedy egzaminy mogą się nie odbyć.

- R E K L A M A -"))

Jeżeli chodzi o wypłatę wynagrodzenia za okres strajku jak poinformowała nas rzecznik prasowy ratusza Renata Jeziółkowska:

Stronami są związek zawodowy i dyrekcje szkół. Dyrektor może zawrzeć ze związkiem zawodowym porozumienie, dotyczące wypłacania wynagrodzeń za czas, w którym odbywa się strajk. Jest to wyłącznie w gestii dyrektora.  Prezydent ze zrozumieniem odnosi się do postulatów nauczycieli i aprobuje zawieranie porozumień dyrektorów ze związkiem zawodowym w sprawie wypłacenia wynagrodzenia za okres strajku.

We wczorajszej audycji w radiu TOK FM Prezydent Kosiński przedstawił sytuację dotyczącą wypłaty wynagrodzeń nauczycielom za okres strajku:

Nie ukrywam, że kilka dni przed strajkiem spotkałem się z dyrektorami szkół w mieście i przedstawiłem im opinię prawną, z której wynika, że za strajk mogą zapłacić nauczycielom w ramach porozumienia podpisanego z ZNP .Praktycznie wszyscy dyrektorzy szkół w Ciechanowie podpisali te porozumienia i nauczyciele za strajk będą mieli zapłacone .

Przypomnijmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała opinię, z której wynika, że działania polegające na wypłacie wynagrodzenia za czas strajku lub też zmierzające do obejścia przepisu, który nie przewiduje zachowania prawa do wynagrodzenia za czas strajku, należałoby uznać za działania niezgodne z prawem.

Jednocześnie Prezydent na antenie TOK FM zapowiedział:

Gdyby ktoś chciał kwestionować decyzje dyrektorów szkół, to mógłby „ewentualnie zarzucić im naruszenie dyscypliny budżetowej”. Ale taki wniosek musiałby złożyć prezydent, wójt czy burmistrz. A ja na pewno takiego wniosku nie złożę.

O wydarzeniach dotyczących piątkowego egzaminu będziemy informować na bieżąco.3

 

Pełna rozmowa z Prezydentem Krzysztofem Kosińskim dostępna na: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24635226,prezydent-ciechanowa-piatkowe-egzaminy-zagrozone-do-jezyka.html

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

3 komentarze

  1. Pan Panie Prezydencie nie musi. Zrobiąto słuby kontrolne. Pana wypowiedż to zapowiedż swiadomego Lamania prawa które ustanowiła też Pana partia ZSL póxniejsze PSL w 1991 roku. Dlaczego nie popierał Pan strajku pracowników socjalnych w MOPS . tylko opowiada im Pan bzdety o ich MISJI. A nauczyciele nie mają misji. To nich idą do biedronki lub cedrobu. Zostawić dzieci w czasie egzaminów i próbować pozbawić ich dalszego kształcenia to ……………………………… Nie godzi się.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A