GłównaWiadomościMłodzi kierowcy będą zmuszeni oddać prawo jazdy?

Młodzi kierowcy będą zmuszeni oddać prawo jazdy?

-

Tak się stanie, jeśli nie zdążą zaliczyć obowiązkowego kursu doszkalającego. Nowe przepisy wejdą w życie już 4 czerwca. Problem w tym, że Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy, które będą  przeprowadzać szkolenia, mogą sobie nie poradzić z nawałem osób zainteresowanych ich odbyciem.

Obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa będzie musiał przejść każdy świeżo upieczony kierowca. Będzie miał na to czas pomiędzy 4 a 8 miesiącem od otrzymania prawa jazdy.

– Zastanawiam się, dlaczego taki kurs ma być robiony dopiero po zdaniu egzaminu i uzyskaniu prawa jazdy, a nie przed nim. To jest bardzo złe rozwiązanie – denerwuje się pan Grzegorz, kierowca z wieloletnim doświadczeniem. Podobnego zdania są osoby, które planują rozpocząć szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy.

- R E K L A M A -"))

Kurs doszkalający będzie podzielony na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Pierwsza to wykład trwający 90 minut. Podczas kolejnych 60 minut młody kierowca będzie zdobywał praktyczne umiejętności (to szkolenie na torze).

– Eksperci od wielu tygodni  tłumaczą, że za chwilę będziemy mieć wielki problem z instruktorami, którzy takie dodatkowe kursy poprowadzą – dodaje prosząca o anonimowość osoba związana z jedną z ciechanowskich szkół nauki jazdy. W Polsce istnieje tylko 40 ośrodków doskonalenia techniki jazdy. Szanse na to, że do czerwca ich przybędzie są znikome – tłumaczy.

Jeżeli młody kierowca nie zdąży zaliczyć kursu doskonalenia techniki jazdy, starosta wyda decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Dokument zostanie zwrócony dopiero po ukończeniu wymaganego szkolenia.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

2 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A